| mumbling a întrebat:

am si eu o intrebare in legatura cu Codul Rutier. Vreau sa invat pentru permis si am cartea din 2010.Am auzit ca trebuie sa invat dintr-o carte din 2012. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gandul a publicat o prostie. Nu s-a adoptat nici un cod rutier nou, de fapt este vorba de cca 500 de propuneri de modificare a codului rutier existent (OUG 195/2002, republicata in 2006), care inca nici macar acum nu au fost discutate in Parlament. Numai bine!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au fost unele modificari ale OUG 195/2002 (Codul rutier) si Regulamentului de aplicare al acesteia, aprobat prin HG 1391/2006. Textele actualizate la zi le gasesti pe drpciv.ro. Numai bine!

| harciog a răspuns:

Pune-ti mai mina si invatati de pe unde apucati ca in legislatia noua s-au modificat putine chestii pe care, daca invatati, o sa fie floare la ureche sa le schimbati.Eu am invatat dupa legile dintr-un decret pentru circulatia rutiera din 1968 si am luat sala mereu cu maxim de punctaj.La traseu nu prea aveam...conditii.

| AdiSR a răspuns:

Nu sunt modificări majore de la 2010 la 2012.
Poţi învăţa şi din una care-i din 2010 doar să ţii cont de micile modificări
http://www.gandul.info/......an-9117642

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdiSR):

Gandul a publicat o prostie. Nu s-a adoptat nici un cod rutier nou, de fapt este vorba de cca 500 de propuneri de modificare a codului rutier existent (OUG 195/2002, republicata in 2006), care inca nici macar acum nu au fost discutate in Parlament. Numai bine!

| Jameson a răspuns:

Nu conteaza anul.
http://e-drpciv.ro/

| Lumydee a răspuns:

E bine daca este din 2010, atunci au aparut ultimele modificari. Cursantilor nostri le ofer un curs de legislatie, ce include principalele informatii de care au nevoie, e mult mai usor de retinut. Succes!