| Anonimul122333 a întrebat:

Bună!
Aș dori să îmi propun spre vânzare pe internet materialele de bacalaureat (schițe la lecții, foarte multe teste de antrenament rezolvate, eseuri). Câteva materiale le-aș face publice pe un site de socializare.
Întrebare este dacă am nevoie de ceva acte, sau sunt supus unei reguli de impunere fiscală?
Țin să menționez faptul că am terminat liceul, sunt student iar acele materiale sunt realizate de către mine și de câțiva profesori cu care am făcut pregătire în vederea examenului de bacalaureat. Materialele vor fi trimise prin format electronic sau în unele cazuri prin poștă, iar plata se va face printr-un transfer bancar.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt deja disponibile pe scribd

| Anonimul122333 explică (pentru Violleta2022):

Îmi pare rău, dar rezolvarea testelor de antrenament publicate de către minister în anul 2020 și 2021, la cele 3 probe (română real, matematică-M1, biologie), plus încă rezolvarea altor 60 de variante de bacalaureat la matematică-M1 sunt sigur că nu sunt disponibile pe scribd.
Ce e drept sunt multe eseuri pe scribd, dar eseurile pe care le am eu în conținut sunt realizate de către mine pe înțelesul elevilor, iar la unele sunt realizate și de către profesori cu structură mult mai ușoară de reținut.
Iar schițele lecțiilor la fel, nu cred că se găsesc pe scribd...

| hacktek a răspuns:

Pfff... Get a Job!