| Anonimul122333 a întrebat:

Bună seara!
Aș dori să îmi propun spre vânzare pe internet materialele de bacalaureat (schițe la lecții, foarte multe teste de antrenament rezolvate, eseuri). Câteva materiale le-aș face publice pe un site de socializare.
Întrebare este dacă am nevoie de ceva acte sau sunt supus unei reguli de impunere fiscală?
Țin să menționez faptul că am terminat liceul, sunt student iar acele materiale sunt realizate de către mine și de câțiva profesori cu care am făcut pregătire în vederea examenului de bacalaureat. Materialele vor fi trimise prin format electronic sau în unele cazuri prin poștă, iar plata se va face printr-un transfer bancar.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un PF (persoana fizica) la camera de comert a orasului tau si sa declari toate veniturile din vanzari.

Totusi, elevii nu cumpara asa ceva, cand sunt mai toate disponibile pe scribd
Iar cei care-si permit sa plateasca, vor prefera sa plateasca u profesor, ca sa-i invete, nu sa cumpere cursurile altora.