| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa ma indrume cineva care stie, de preferinta un avocat cum se contesta un PV pe care l-am primit in data de 3 ianuarie 2012 de la Politia Locala deoarece am ramas in pana fara benzina in dreptul marcajului rutier "Oprirea Interzisa" si as dori sa contest amenda (pe care am achitat-o a doua zi) deoarece am ramas in pana, nu am oprit intentionat. Unde trebuie sa depun plangerea de contestatie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea ulterioara.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

90%din cei amendati in aceasta situatie sustin acelasi lucru.Motivatia nu-ti va fi luata in seama, pentru ca tot in proportie de 90%ti se va spune ca masina se putea impinge manual.Ca sa scapi de amenda si cheltuieli de judecata, in cazul ca vei face contestatia si vei pierde, trebuie sa demonstrezi ca aveai luminile de avarie pornite, ori triunghiul reflectorizant pus.

| alexpuya88 a răspuns:

Bla bla