| AlinabBalan a întrebat:

Buna, as si eu o intrebare avand in vedere ca bulentinul si certificatul nu sunt la mine fiindca parintii n-au vrut sa mi-l dea si sa mi-l faca bulentinul de 18, luna asta m-am decis sa-l fac, am si cateva poze cu bulentinul vechi, poze clare credeți ca ar merge? Sau trebuie fortat copie? Si cam cat ar costa sa fac un bulentin de 18 si cerificat nou?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci n-ai decat sa reclami la politie.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti sa le faci, avand in vedere ca nu sunt pierdute, distruse sau furate.
De altfel parintii tai n-au voie sa-ti retina cele 2 acte, au comis o ilegalitate.
Vorbeste cu ei sa ti le dea si, daca nu vor, poti reclama la politie.

| AlinabBalan explică (pentru Ioandelasal):

Faza este ca ei nu vor sa mi le dea si ma ameninta tata.l

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlinabBalan):

Atunci n-ai decat sa reclami la politie.