| Andreea_Amelia_1998 a întrebat:

As vrea sa stiu ce poate pati un copil de 14 ani daca ramane intr-un supermarket, cum ar fi Ikea, peste noapte (fara a fura sau distruge ceva).

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Heii!
Daca acel copil vrea aia, nu prea este posibil. Supermarketurile sunt supravegheate non-stop din birouri, deci cam imposibil fara un plan bun. Trecand peste asta, daca totusi reuseste, daca il prinde cineva, cred ca nu scapa fara cel putin o amenda, dar parintii minorului por risca sa sufere urmarile unui proces sau unei amenzi usturatoare, daca ne gandim bine. Insa nu cred ca s-ar ajunge asa departe.
Daca copilul ramane din greseala acolo, nimic, daca vanzatorii cred asta si minorul nu provoaca daune.
Funda? happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu pateste nimic, daca nu se panicheaza.

| Andreea_Amelia_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refer daca poate fi arestat sau ceva de genul asta, adica sa ramana acolo intentionat

| Andreea_Amelia_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refer daca poate fi arestat sau ceva de genul asta, adica sa ramana acolo intentionat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreea_Amelia_1998):

Ti-am spus ca nu pateste nimic, cu atat mai putin sa fie arestat.