| Doub a întrebat:

Ce parere aveti despre Hitler si despre partidul nazist?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hitler a murit in argentina deci dupa ce a murit nazismul. Lucrul asta il stiu putini. Hitler era putin razna. Sunt 2 filme cu el. Ti le recomand. Foarte bune. desi la final nu spune adevarul. Hitler nu si-a dat foc a plecat cu submarinul in argentina. A facut si bine deoarece ne-a scapat de tigani. Daca nu exista totalitarism probabil acum tiganii erau majoritari la noi in tara. eh poate exagerez dar erau mult mai multi decat sunt acum. Desigur sunt mai multe aspecte negative. Hitler avea ceva cu evreii. El stia ca aia sunt masoni, aveau tot felul de conspiratii. Hitler nu era prost si era extrem de dur si putin dus cu capu'. Discursul sau era unu divin ca sa ii zic asa. Prin discursul sau extraordinar s-a inaltat..De la un nei ca nimeni, s-a dus intr-un partid, s-a inaltat in partid si a inaltat si partidul. Inca o data sa vezi filmele alea 2 o sa aflii multe.

21 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hitler a fost unul dintre cei mai mari criminali ai tuturor timpurilor, daca nu cel mai mare si nu cred ca a fost tocmai sanatos mental.
Partidul nazist a fost o adunatura eclectica de oportunisti, carieristi, fanatici si indobitociti ideologic.

| Oana92 a răspuns:

Ce parere poti avea despre un dement dominat de nevoia de putere?

| Wehrmacht a răspuns:

Destul de buna...

| Lawliet14 a răspuns:

A fost un anticrist. Am multe semne de intrebare. Una este ce fel de satanism foloseau in Societatea Thule ca sa inteleg daca aveau si legaturi cu altii sau erau doar o simpla masa de control, si m-ar mai interesa sa stiu si daca nazismul a fost creat cu adevarat in laborator. Atunci poate s-ar lega lucrurile sau poate ca nu, neaparat. As dori raspunsul la aceste 2 intrebari si nimeni nu poate sa-mi zica cu adevarat.

| Doub explică (pentru Lawliet14):

" daca nazismul a fost creat cu adevarat in laborator. "- Ioooi, asta sună interesant. Nu am mai auzit de chestia asta.thinking

| Lawliet14 a răspuns (pentru Doub):

Comunismul a fost creat in laborator. Asta se stie. Cu nazismul (bine si cu comunismul pe la inceputuri), eu cred ca atunci s-a intamplat ceva mistic in Europa. A fost ca o dezlantuire a furiei si a fortelor raului. Te rog sa citesti "Examenul lui Iov" sau macar despre povestea lui ca sa intelegi cum se pot dezlantui fortele astea pur si simplu lasate pentru ca ele nu ar avea puterea asta de unele singure.

| Doub explică (pentru Lawliet14):

Foarte interesant.thinking

| Doub explică (pentru Lawliet14):

Am citit despre Iov, adică am citit Biblia.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Doub):

Da-mi adaugare.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Mici teroristi pe vremea comunistilor, asta a fost si Hitler, un pusti pe langa Stalin, multi zic ca vai a omorat o gramada de evrei, intereseaza-te numai un pic despre Stalin si Lenin si despre comunism in mare. In opinia mea, el lupta pentru ceea ce isi dorea, daca nu stii, iti zic eu, lumea la momentul de atuncea era vizibil condusa de evrei. Mai era vorba si de tratatul de pace din ww1 unde Germania era vai si amar de batjocorita de Franta... Si cam astea lo facut pe Hitler sa faca ce o facut. In opinia mea doar...

| ionutalex13 a răspuns:

Un dement.din cauza lui au murit peste 50 de milioane de oameni.partidul nazist egal utopie

| Doub explică (pentru ionutalex13):

MDa.Intr-adevar a fost nebun. Daca si-ar fi folosit inteligenta pentru un scop bun.

| Cezar2009 a răspuns:

Au facut 50 de milioane de victime numai pe campul de lupta. Ucidere in toata regula, si-au aparat tarile dar nimeni nu a luptat acolo de dragul artei.

| Doub explică (pentru Cezar2009):

Intr-adevar a fost un genogid. Speram sa nu se mai intample niciodata asa ceva!

| Cezar2009 a răspuns:

Sa nu te bata gandul. Acestia nu au aratat decat dispret fata de fiinta umana, indiferent de,, rolul" pe care l-a luat aceasta pe scena vietii.

| Angeloxd a răspuns:

Sunt absolut sigur că joacă table cu Stalin și mao Zedong in iad.

| popi a răspuns:

O avut o mustata misto (in rest-rau pe pamant)

| Doub explică (pentru popi):

laughing

| popi a răspuns (pentru Doub):

Razi prea tare? Cheama-l pe Varu' sa te rezolve!

| Keathus a răspuns:

Au fost altii mai rai decat el.