| patriot a întrebat:

cum considerati teritoriul dintre nistru si prut "moldova"+partea stinga a nistrului "transnistria" este pamint romanesc? A-ti accepta ca "basarabia sa se uneasca cu Romania? ce parere aveti despre moldova si cet. ei?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" cum considerati teritoriul dintre nistru si prut ''moldova''+partea stinga a nistrului ''transnistria'' este pamint romanesc? " - Basarabia este pământ românesc, orice ar spune alţii. Şi mie îmi place să cred că şi Transnistria este tot românesc, deşi nu prea e. laughing

" A-ti accepta ca 'basarabia sa se uneasca cu Romania? " - Normal că aş accepta. Dar asta nu ţine de mine.

" ce parere aveti despre moldova si cet. ei? " - Republica Moldova, alcătuită din români basarabeni şi ruşi jegoşi(în mare parte). Am o părere foarte bună despre basarabeni şi una foarte neformată despre ruşi, de care chiar nu-mi pasă.