| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre moldoveni? Ati prefera ca Republica Moldova sa se uneasca cu Romania sau ca regiunea Moldova sa iasa din Romania?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu, nu as prefera ca tara mea sa se uneasca cu o sleata in majoritar formata din hoti, evazionisti si femei de moravuri usoare!
Oricum ei au drepturi la mine in tara pe care eu nu le am la ei in tara, nu mi se pare normal ca cei din Rep.Moldova sa aiba locuri rezervate la facultatile din Romania!
2 la mana este vina doar a politicului ca a facut aceste jocuri de culise imputite, printre care Ponta si Basescu ca astia iubesc asa de mult Rep.Moldova ca cu fiecare ocazie i-au sponsorizat pe acestia cu bani de la bugetul central...cand tara noastra sta in mizerie.
Niste nerusinati, clasa noastra de politicieni!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Romania are destula saracie si corupție.

| mentholinks a răspuns:

Daca nu era moldova nu mai exista Romania.

| StrongHeart a răspuns:

Am o parere buna despre moldoveni, as vrea dar e complicata situatia acolo cu Rusia, ar fi conflicte mari intre Romania si Rusia daca s-ar intampla asta, dar da, sunt pentru unire.

| RKBlue a răspuns:

Ar fi dragut ca Moldova sa se uneasca cu Republica Moldova.
Din pacate nu e posibil.
Ce parere am despre moldoveni?
Aceeasi parere pe care o am si despre francezi, indieni, japonezi si congolezi.Niciuna.
Doctorita mea de familie e din Republica Moldova si e o persoana super, deci despre ea am o parere buna.Despre restul persoanelor din R.M. nu am nicio parere...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu n-am avut nici-odata probleme cu moldovenii. Daca ii numiti romani, inseamna ca ei sunt adevarati romani, iar romanii din alte parti sunt, nu stiu precis cum sa zic, "smecherizati" de naiba stie ce neam sa se comporte in halul in care au ajuns sa se comporte in ultimii 3 ani...

| Michaeel a răspuns:

Moldovenii sunt și au fost romani din totdeauna. Moldova a făcut parte din România înainte sa devina tara independenta dar din moment ce moldovenii vorbesc și au acceasi cultura, sunt de ai noștri! Ar trebui sa se uneasca cu tara noastră și sa redevebim România Mare din 1918.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Nu știu ce este cu această întrebare, are tentă rasistă, iar din punct de vedere legal România nu are cum și nu are voie să își schimbe granițele teritoriale.