Întrebare recomandată | AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Daca administratorul de bloc nu isi face bine treaba, ce autoritate se ocupa de administratie?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu eu administatorul poate sa fie schimbat cu un altul oricand, astfel presedintele asociatie convoaca la sedinta pe ceilalti membri ai asociatiei, in aceasta sedinta vor decide prin vot schimbarea administratorului! nu se ocupa nicio autoritate a statului de administrarea unei asociatii de proprietari!
nu am stat sa caut acum prin lege! dar sunt sigur ca am atins subiectul!

| Standt a răspuns:

Din pacate, numai Adunarea generala a locatarilor. Care e cam greu de intrunit si apoi de luat o hotarare.