| asassinul a întrebat:

Buna,daca am cumparat un scuter fara acte si nu am facut contract cumparare-vanzare cu el.Si dupa aceea l-am vandut la altcineva si cu acea persoana am facut contract cu care am vandut eu, daca e furat ce poate sa imi faca politia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa te intrebe de unde ai scuterul si daca nu poti spune te pot acuza pe tine de furt, iti vor confisca banii primiti ca sa-i dai pagubasului si va trebui sa completezi suma daca acesta nu va fi multumit. De asemenea vei putea fi condamnat pentru furt, pedeapsa este de la 1 an la 12 ani.

| asassinul explică (pentru Ioandelasal):

Pai stiu unde locuieste acel tip de la care l-am cumparat...dar nu stiu daca va zice ca am cumparat de la el...

| Ioandelasal a răspuns (pentru asassinul):

Poate nu se intampla nimic. Daca se intampla banuiesc ca ai martori care stiu de la cine l-ai cumparat.

| asassinul explică (pentru Ioandelasal):

Da,am un prieten care a venit cu mine cand l-am cumparat