| taurel44 a întrebat:

Daca am un credit de nevoi personale (fara ipoteca, fara girant) si nu mai achit ratele, ce se poate intampla? Nu am nici un bun pe numele meu simsunt necasatorit.
Ofer funda!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banca o sa incerce executarea silita, prin poprire pe salariu, conturi in banci sau alte venituri sau executarea silita a unor bunuri mobile sau/si imobile, pe care le detii acum sau le vei obtine in viitor.

| SimoonaD a răspuns:

O sa primesti des somatii si o sa ti se puna penalizari, iar cand te vor gasi ca ai servici cu acte, o sa iti opreasca din salar o parte[prin ordin judecatoresc, normal].O firma de recuperare credite va prelua datoria ta si ei se vor ocupa de tot.