Întrebare recomandată | Iuliia94 a întrebat:

Daca fac un imprumut cu contract notarial de la o persoana care sta la distanta de mine, exista vreun risc? Adica ma poate prosti sa platesc mai mult? Astept raspuns

Răspuns Câştigător
| Hieer a răspuns:

Pai conractu' este a tau doar ca e pe numele ''lui''. Tu ar trebui sa stii cat trebuie sa platesti pe luna..sau cand platesti. Deci nu ar avea cum sa te prosteasca sa platesti mai mult. Doar intereseaza-te la banca cat trebuie sa platesti. Si doar atat ii dai pe luna.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele parti trebuie sa respecte contractul, mai ales ca, fiind incheiat la un notar public, va fi act autentic. Nu te poate obliga sa platesti mai mult decat este prevazut in contract, respectiv suma imprumutata si dobanda aferenta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu exista nici un risc, dar sa pastrezi dovada ca i-ai trimis banii prevazuti prin contract.

| FrumoasaTa a răspuns:

Ar trebui sa stii cit trebuie sa platesti pe luna

| viorelmmv a răspuns:

Pai cum naiba ai platit in avans daca nu ai mers la notar sa faci contract? happy in ritmul asta vad ca tu esti cea care da bani fara dobanda si fara macar a-i primi inapoi laughing

| Iuliia94 explică:

Aha..deci nu exista risc.Multumesc mult

| Iuliia94 explică:

Deja am luat teapa.I-am trimis 80 de lei in avans si a disparut.Acum,stie cineva o persoana care acorda imprumuturi?

| GeoD009 a răspuns:

Intrati pe www.licitatiijuridice.ro si aici vezi gasi un avocat
specializat pentru probleme dumneavoastra.