| sweetys a întrebat:

Bună! Daca vreau sa renunt la scoala de soferi din diverse motive. Care ar fi procedura? Nu ma intereseaza partea financiara fiindca nu am ce sa recuperez deoarece am toate sedintele efectuate plus examen practic dat si picat.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu la scoala de conducere renunti, deoarece ai terminat-o deja, ci la proba practica pentru obtinerea permisului.
Daca nu-l mai vrei nu te mai prezinti la proba practica si dupa 1 an de la terminarea scolii de conducere expira valabilitatea acesteia.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu: nu te mai duci si gata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai facut deja scoala nu trebuie sa mai faci nimic. Nu te mai duci la urmatoarele examene si aia e.

Doar daca te apuci de alta scoala trebuie sa le ceri astora sa iti retraga dosarul in aplicatia aia de o introduce fiecare scoala de soferi cand are un elev nou... imi scapa acum cum se numeste.

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, să renunți la școala de șoferi este cel mai simplu lucru din lume: nu te mai duci.

În al doilea rând, dacă ai făcut deja toate ședințele și ai dat și examenele, la ce mai vrei să renunți? Tu nici măcar nu mai ești la școala de șoferi.

| anonim3247 a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic.
Va expira dosarul de școală și nu va mai fi valabil.
Va trebui să faci școala din nou.

| 120bulevard a răspuns:

Slab, foarte slab. Inainte sa nu te mai duci la scoala gandeste-te ca arunci pe geam timp pretios + 2500 lei, chiar asa de greu e sa iei un amarat de examen auto? Sunt femei in toata firea venite de la cratita de 40-50 de ani care n-au pus mana pe volan in viata lor si tot il iau, tu ce scuza ai? Vezi tu, in ziua de azi permisul e mai mult o necesitate, asa ca gandeste-te de 10 ori la ceea ce vrei sa faci, ca vor veni zile in care prietenele, sotul, soferul de microbuz n-o sa mai poata sa te ia sa te duca colo-colo din motive personale sau climatice, viscol, apocalipsa etc. Ia in calcul si faptul ca poate ai avut un instructor incompetent si poti oricand sa te transferi.