| sisimaria a întrebat:

De unde pot invata pentru scoala de soferi? Am o carte din 2011 cu 1471 de intrebari si raspund corect aproape la toate si cand sa fac de pe http://e-drpciv.ro/ chestionare, raspunsurile la aceleasi intrebari nu sunt tocmai la fel :|... Cine imi poate da un site si cu teorie si chestionare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti OUG 195/2002 (Codul rutier), cu md. si compl. ulterioare, Regulamentul de aplicare al acestuia si Ordinul 268/2010 privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere, cu md. si compl. ulterioare, in forma actualizata la zi, pe drpciv.ro, site-ul oficial al Directiei de permise.
Tot aici poti face si chestionare.
Raspunsurile din carte si cele din chestionare nu corespund deoarece legislatia rutiera a fost modificata dupa 2011.