| adryano_7970 a întrebat:

Buna dupa ce am primit o amenda administrativa pentru alcool dupa cat timp imi iau permisul inapoi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa expirarea suspendarii va trebui sa faci o cerere, catre seful Politiei rutiere de la judet, pentru restituirea permisului.

| sudsuinededouaori a răspuns:

Dupa 3 luni depinde ce a scris nea garcea acolo, se poate si dupa o luna. Punctele oricum le ia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O situatie similara am si eu. am fost deoistat cu o alcoolemie de 0, 46 % si a iesit la sange 0. 80. mi s-a dat de la politie legea 18 indice 1, adica scoaterea de sub urmarire penala, dosarul a ajuns la tribunal la care a stat 2 luni si 2 saptamani iar acum recent mi-a venit decizia de la procuror. cu decizia, copie dupa c. i si dovada retinerii permisului am mers la iasi la rutira sa le depun impreuna cu o cerere catre comandant. mi-a spus ca dupa 10 zile lucratoare sa ma duc sa vad de permis. acum ce va urma? au trecut 4 luni de cand mi-a fost luat permisul.nu stiu ce decizie va lua politia. am si o amenda administrativa de 1000 ron si chelt judiciare de 270. ce sa mai zic nebunie curata. adresa mea de yahoo ese irinel_iyry.ma poti contacta si putem vorbi.