| anonim_4396 a întrebat:

Eram cu o caruta venind spre casa, iar o masina venea cu viteza din spate si a intrat in mine putin, si si-a zgariat masina.El a zis ca se duce la politie si zice ca i-am zgariat masina, dar de fapt el e cel vinovat. Drumul era din asta de tara cu pietre.Concluzia e ca ce se poate intampla?
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa cum spui nu se intampla nimic, daca el a intrat in tine, el este vinovat, mai ales daca a intrat din spate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca tu conduceai atelajul prin mijlocul strazii si ai condus in asa fel incat el in depasire a intrat in tine, tu esti vinovat.deci daca ai tras de haturi la stanga in timpp ce te depasea el, de vina esti tu. daca mergeai frumos pe dreapta si el a intrat din spate, nu are cum sa fii tu vinovat.Martori daca ai, ei spun tot ce au vazut.

| andydeyu a răspuns:

Eu stateam pe partea mea pe dreapta, iar drumul era drum de tara pietruit.Nu am specificat soferul m-a depasit intr-o curba si + era o panta.Deci el m-a depasit cum s-ar zice corect, numai ca nu a vazut ca nu are loc suficient.Masina era un geep mare de la lumina ( ENEL)