Întrebare recomandată | Roman_Catalin_1994 a întrebat:

Acum ceva timp mi-am facut abonament de la Orange la internet si ieri mi-a fost furat telefonul cu tot cu cartela abonamentului. Il pot inchide, abonamentul, ca sa nu platesc degeaba?

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU scapi de plata abonamentului!
Dar, poţi anunţa furtul la Orange şi să soliciţi suspendarea nr, după care poţi schimba cartela/nr...

Toate cele bune!

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti solicita suspendarea numarului de telefon prin apel la Serviciul Clienti - 411 si ulterior, poti schimba cartela in orice magazin Orange pentru reactivarea contului.

O zi buna,
Orange Helper

| TheFragranceMaster a răspuns:

Suna-i rapid pe cei de la Orange altfel vei avea surprize neplacute!

| Roman_Catalin_1994 explică (pentru TheFragranceMaster):

Da am inteles ca se poate bloca cumva numarul sau nu stiu...

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Roman_Catalin_1994):

Numarul ti-l blocheaza Orange, tu n-ai ce sa faci decit sa astepti factura, daca mai stai mult pe ganduri!

| TheFragranceMaster a răspuns:

Nu stiu ce conditii ai in contract, dar anunta-i cit mai repede sa nu ai probleme!

| RitaDeluxxxe a răspuns:

In functie de durata ce o ai pe contract nu-l poti inchide, decat daca esti la termen cu contractul. Mergi la Orange, blochezi numarul, apoi iti vor da o alta cartela cu acel numar.

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Exista optiunea de detectare a locatiei pe google in cazul in care acesta este folosit. incearca sa vezi daca il gasesti apoi poti apela la cei de la Orange!

| andreiutza2003 a răspuns:

Poti inchide abonamentul doar daca a trecut un an de cand l-ai facut. Cand m-am mutat la Digi a trebuit sa astept un an pana sa pot inchide contractul.Dar dca nu a trecut un an sa vorbesti neaparat cu cei de la Orange si vei putea rezolva totul. Nu iti face griji totul va fi bine. Pana la urma trebuie sa gandim pozitiv nu?

| SoniaUdvar a răspuns:

De-te la un magazin Orange si spune-le ce s-a intamplat. Vei fii nevoita sa cumperi o cartele (cea din telefonul furat va fi blocata ) si vei avea acelasi abonament cu acelasi numar de telefon.