| MihaiPaleologu a întrebat:

Buna, in actualul context cu virusul, se poate merge sa se trimita bani la familie? Stau in Bucuresti si pot sa trimit bani doar prin moneygram, moneygram e la 5 km de mine...nu au card bancar, asta e problema. Pot sa fac o declaratie pe proprie raspundere ca merg sa trimit bani la familie? Amenzile sunt de la 2000 lei pana la 20 mii!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In declaratie bifezi punctul 4, iar la locatie scrii oficiul la care depui banii.
Poti trimite bani (in lei) si telefonic, prin Posta Romana, intr-o ora se pot ridica de destinatar.
Parintii tai vor completa punctul 2 din declaratie.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai citit ordonanțele nici tu... vă doare-n p*** pe voi...

| MihaiPaleologu explică (pentru anonim_4396):

Te-am intrebat altceva, esti retardat? oricum cu masaurile astea infectarea populatiei e inevitabila, sunt mult prea slabe masuri, se amana inevitabilul, situatia mea e o urgenta...am de trimis bani la familie

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiPaleologu):

Și de ce nu citești 3 minute ordonanțele să vezi ce poți face și ce nu?
O să trebuiască să te duci la magazin și o să întrebi pe aici dacă poți sa cumperi roșii și castraveți?

| MihaiPaleologu explică (pentru anonim_4396):

Cum sa nu le citesc, dar nu scrie ca pot merge sa trimit bani, e interpretabila ...mai ales punctul 4