| MiSSyoUNow a întrebat:

In primul rand tin sa va spun ca fac luna asta pe 21 [noiembrie] 14 ani. As vrea sa imi iau buletinul de ziua mea. Adica sa il fac cu cateva zile inainte si sa il iau de ziua mea. Daca da pe ce data trebuie sa ma duc sa fac poza si toate cele? Programarea o pot face pe un site? Apropo : sunt din Iasi! Mersi di funda!

Răspuns Câştigător
| Bianca298 a răspuns:

Te poti duce si inainte de a implini 14 ani, doar ca il vei ridica dupa ce implinesti 14 ani. Ti-ar recomanda sa iti faci o programare pe internet, altfel vei sta la niste cozi imense. Iar, pentru a ridica buletinul, vei primi un bon micut -pe care nu trebuie sa il pierzi- iar cu acela te vei duce la politie cam dupa 10-14 zile lucratoare.

Funda?

| MiSSyoUNow explică (pentru Bianca298):

Pai, daca ma duc pe data de 12 sa imi fac buletinul, pe ce data il iau?

| Bianca298 a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Pai iti va spune de acolo data concret. Oricum, il vei lua dupa ce vei implini 14 ani.

| MiSSyoUNow explică (pentru Bianca298):

Mersi mult! :* Fundita!

| Bianca298 a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Ma bucur ca te-am ajutat. Multumesc pentru fundita :*

| MiSSyoUNow explică (pentru Bianca298):

Nu ai pentru ce. Mersi si eu!

10 răspunsuri:
| 404namenotfound a răspuns:

Te poti duce imediat dupa ce ai implinit varsta de 14 ani.

| Aedilian a răspuns:

Nu am auzit sa poti sa iti faci buletinul inainte de a fi implinit 14 ani...si faza asta cu 2 saptamani dupa, nu e adevarat. Eu mi-am facut buletinul pe 18 septembrie dimineata, iar pe 19 seara il aveam in buzunarbig grin

| MiSSyoUNow explică (pentru Aedilian):

Nu se poate. asta cu 10-14 zile nu e pusa degeaba. poate tu ai legaturi si ti l-ai facut mai repede, dar de regula cel putin 10 zile.

| aLLs a răspuns:

Eu cand am facut buletinul m-am dus direct la politie...am facut poza, alea, alea si dupa 2 saptamani l-am luatbig grin.
Din cate stiu trebuie deja impliniti cei 14 anismug