| costeamocara a întrebat:

Sotia a "bagat" divort de mine si in vreo 2 sapt avem prima infatisare la tribunal. Avem un copil impreuna. Ea are avocata. Trebuie sa imi iau si eu avocat pentru asa ceva? Adica sa stabileasca judecatoria cum face programul de vizitare a copilului?

Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca va intelegeti asupra domiciliului minorului si programului de vizitare, precum si asupra impartirii bunurilor comune atunci nu este nevoie neaparat de avocat. De asemenea v-ati putea intelege ca divortul sa fir prin acordul vostru, exprimat chiar la prima infatisare.
In caz contrar, daca nu va intelegeti, ar fi bine sa-ti angaezi si tu avocat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal trebuie altfel te pacaleste cum vrea ea. Sunt multe chichite pe care nu le stii si nimeni nu-ti spune, doar avocatul.