| Pavel_Florin_1997_YEnB a întrebat:

Buna, in urma cu un am m-a prins politia cu dovada expirata a permisului de conducere de 2 zile. Mi-au spus ca imi face dosar penal, dar nu m-au chemat la judecatorie si nu am primit nimic acasa sau vreo veste. Ce pot face in aceasta situatie sa imi pot lua permisul de conducere inapoi?

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Cat timp ti-a fost suspendat permisul de conducere de ai circulat cu dovada expirata?

| Pavel_Florin_1997_YEnB explică (pentru DaniTDCI):

30 de zile, dar atunci am avut o problema cu nevastamea si am fost la spital

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de atunci nu te-ai interesat la politie?
Du-te acum si te intereseaza, este singurul lucru ce-l poti face.

| Meme10Meme a răspuns:

O prostie chestia cu expirarea permisului, opinia mea. Incerca sa suni la 112 si vezi ce poti face.