| Anonim9807 a întrebat:

Mă cheamă Stefan, am 12 ani, si vreau sa va cer ajutorul. Părinții mei dau mereu în mine si ma bat, de la vârsta asta de-abia am un S3 de pe care scriu aceasta întrebare. Acum, tatăl meu sa gândit să mă dea la bunici, dar problema este ca cei din partea mamei au un buget foarte mic si m-ar putea întreține cu greu, în timp ce bunicii din partea tatălui au o relație foarte proasta cu el, prin urmare nu au mai vb cu el si cu mine de mult si mi-ar fi rușine să îi sune părinții mei rugandu-i să mă primească. Alta problema ar fi faptul că ei stau in Pantelimon, care chiar dacă este aproape de Bucuresti, tot ar trebui să renunț la scoala de aici si sa merg la scoala lor din sat. Nu stiu ce sa fac, mai ales că decât bunicii din partea tatălui au WI-FI, si având în vedere faptul că as fi un adolescent de la oraș, am nevoie de el. Va rog foarte mult să îmi dați repede sfaturi in comentarii, având în vedere că voi hotari unde sa stau astazi.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Arunca-ti S3-ul si discuta civilizat punctele de vedere cu parintii tai.
Astfel beti ajunge la intelegere.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Bula):

Nu stiu domnul Bula dar uneori cred ca, comentezi doar sa te afli in treaba...

| DenisIonut01 a răspuns:

Poti afla numarul bunicilor din partea tatalui si sa ii suni sau sa mergi la ei happy. Si ce daca nu au Wi-fi? te inveti tu si fara, concentreaza-te pe scoala, eu zic ca e mai bine la bunici decat sa te bata tatal tau sau sa suni la protectia copilului happy

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!