| Andrea55500 a întrebat:

Buna, mama e plecată in România și eu sunt in Franța cu mătușa mea doar ca dorim sa plecam si noi in România, am 17 ani si as vrea sa stiu daca pot pleca cu ea chiar daca nu are procura. Mulțumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie procura de la ambii parinti ca te dau in grija unui tutore legal, care ar fi matusa ta.

Totusi, daca mama ta a plecat in Romania fara tine, inseamna ca a avut un motiv serios si intemeiat sa nu te ia in Romania, deic nu cred ca va accepta nici sa-ti dea procura sa calatoresti cu altcineva.

| dullcat a răspuns:

Pai cine este tutorele legal?

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Păi poti boss ca ești mare nu este mic.

| Alexe0744 a răspuns:

Nu poți până nu faci 18 ani, doar cu procura de la mama ta!