| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
am 15 ani si un client de pe OLX mi-a adus la cunostinta cum ca a depus o plangere penala impotriva mea.
Mai exact i-am trimis o placa de baza de iPhone 5S cu 320 lei.
Dupa o saptamna jumatate ma suna si imi spune ca e blocata iCloud.
Ii trimit 150 lei ca sa ma lase in pace, caci nu am chef de tiganeli de genul, ma ofer sa imi trimita si placa inapoi restituindu-i suma de bani, dar degeaba.
Mi-a spus ca a depus plangere si ca ma va contacta un ofiter, dandu-mi si numele lui.
Daca a depus, mai intai vine instiintare acasa? Sau ma suna cineva? Sau dupa cat timp voi fi contactat? Mai multe detalii? multumesc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand o sa aiba timp aia de la politie de reclamatia aluia o sa te caute cineva sau o sa te invite la o sectie de politie pentru detalii.

| T0T a răspuns:

Dacă ai de gând să păcălești lumea, asta e. Probabil te vei trezi cu poliția la ușă sau vei primi prin poștă o înștiințare dar asta se poate întâmpla foarte greu că ritmul în care se rezolvă lucrurile în țara asta e unul extrem de lent.