| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna seara. Am absolvit o școală Postliceală sanitară și nu mi se eliberează diploma pe niste motive imbecile pe care pe mine absolvent nu mă interesează.(motivul ar fi că conducerea care acum câteva luni a fost dată afară a revenit la conducere imediat după examene,iar acum acuză pe cei care au fost la conducere cele câteva luni că nu știu ce n-au făcut ei acolo). Acum,din ce am înțeles de la foștii colegi i-a pus să facă niște cereri pentru diplome ș.a.m.d.
De menționat că am toate taxele plătite, examenele absolvite și nu vreau sa merg cu miloaga la ei sa fac cerere și altele. Mă interesează, legal care este termenul maxim pentru eliberarea diplomei. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si este greu sa faci o cerere, daca asa a dispus conducerea?
Mai bine sa faci gargara aici?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mă interesează, legal care este termenul maxim pentru eliberarea diplomei. Legea nu s-a chinuit să dea o lege specială pentru asta, fiindcă nu este nevoie.

| Caro34 a răspuns:

Pt. ce îți trebuie diploma? Ar trebui să ai o adeverință care e valabila pana la eliberarea diplomei! Diploma o poți ridica când dorești tu, nu mai târziu de 2 ani de la data absolvirii! Numai bine!
P.S. O poți lua și mai târziu, dar trebuie să plătești o sumă mică de bani!