| AnaCristi19 a întrebat:

Bună seara! Am depus și eu o cerere pentru teren gratuit pentru tineri sub 35 ani și răspunsul primariei a fost " Nu exista teren inventariat disponibil în acest sens "
Unde as putea contesta acest raspuns? Ce as putea sa fac în acest sens! MULȚUMESC

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca tu nu ai inteles raspunsul primariei, care spune clar ca NU are de unde sa-ti dea acel pamant, odata ce nu exista teren liber/disponibil pe teritoriul primariei respective.

Leagea spune ca se poate da pamant celor sub 35 de ani, dar numai in judetele si primariile unde exista pamant disponibil.

Nu ai ce sa contesti, odata ce raspunsul primariei confirma ca nu exista teren disponibil in inventarul lor, pe teritoriul satului sau orasului respectiv, deci nu au ce sa-ti dea de acolo de unde nu exista asa ceva.

| mihai69 a răspuns:

Șiii... De ce pui de mai multe ori aceeași întrebare?!?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te duci si depui la alta primarie...

| StoicAnalysis a răspuns:

Ce sa contesti? Ca nu au teren pentru asa ceva? Chestia asta nu e in toate judetele si orasele. Si in Bacau a fost un teren destul de maricel pentru treaba asta o perioada. Si apoi a venit statul sa puna stapanire pe el pentru a-si plimba armata tancurile pe acolo.

In fine. Ideea e ca din moment ce primaria ti-a dat un raspuns, ca "NU EXISTA un teren disponibil in acest sens" inseamna spre surprinderea ta, ca chiar nu exista.

E ca si cum as pune eu anunt in ziar ca dau apartament moca, ma suna unul sa vina sa-l ia, si peste doua zile ma suni si tu sa-mi ceri apartamentul. Eu iti spun ca nu mai exista apartamentul pentru ca deja l-am dat, si apoi tu imi faci contestatie? Adica trebuie sa intelegi ca nu are sens ceea ce vrei tu sa faci.

Sau stii tu din surse sigure ca primaria are niste terenuri trase pe dreapta si nu vrea sa le mai dea? Ca altfel nu pot sa-mi imaginez de ce ai face o contestatie pentru asa ceva.

| Dragobeta a răspuns:

Pai, daca nu au teren, pentru ce sa depui contestatie? O justificare, ceva?