| anss23 a întrebat:

Am facut o comanda acum cateva zile pe un site (librariaonline.ro) si am primit confirmarea predarii coletului de catre firma la Posta romana, probabil cartile vor ajunge la oficiul postal zilele astea.Intrebarea mea e:daca nu ma duc sa ridic coletul si nu ii instiintez cu nimic,nu acord nicio explicatie, mi se poate pretinde vreo plata? Contravaloarea transportului sau ceva asemanator? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ridici coletul acesta va fi pastrat 10 zile si apoi returnat expeditorului. Va trebui sa platesti cheltuielile de transport.

| Laura a răspuns:

Nu plăteşti nimic, dar de ce ai face asta? Măcar sună şi anunţă, nu complica oamenii aiurea.

| alexandra_8523 a răspuns:

Probabil doar vor trimite comanda inapoi. Dar nu garantez.

| PANZER42 a răspuns:

Nu platesti nimic, stai linistit, doar pierzi comanda, deoarece coletul va fi returnat. Data viitoare, insa, asigura-te ca poti ridica pachetul..nu prea e frumos sa incurci oamenii, stii?big grin