| tkd1234 a întrebat:

Buna seara, am o întrebare. Am un dosar penal de un an și câteva luni pentru permisul auto. Am angajat un avocat care nu prea își face treaba nu își dă interesul, încă nu am primit niciun răspuns de atâta timp, oare ce as putea face?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand vorbeste cu avocatul si ii spui ca nu l-ai platit pentru inactivitate si, daca nu-si da interesul o sa-l reclami la barou.
Daca asa nu merge solicita-i restituirea onorariului platit, renunti la el si angajezi alt avocat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa te adresezi baroului din care face parte si instantei pentru returnarea banilor si daune pentru inactivitate. Ioandelsal iti poate spune mai multe, si mai corect.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt cazuri in care avocatul stie ca nu ai sanse sa castigi procesul fiindca ai multe acuzatii si atunci nu face nimic.
Ideal este sa-l contactezi pe el si sa-l intrebi de ce nu face nimic, decat sa vii pe forum sa ne intrebi pe noi.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Schimbă avocatul cu unul competent