| ghx998 a întrebat:

Daca ai dosar penal mai poti da de permisul auto?

Mentionez ca sunt minor si am dosar penal pentru ca am batut pe cineva.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu puteai sa dai de permis daca aveai o infractiune grava realizata in trafic precum accident de masina sau vatamare corporala grava cu masina ori moartea victimei, conducere fara permis sau turmentat la volan fara permis.

| Pandalauu a răspuns (pentru mgtow):

Si daca este o infractiune care s-a intamplat la volan, de exemplu daca am fost beat+ furt de masina+ daramare stalp de inalta tensiune, cat timp nu mai ai voie sa dau de permis?

| mgtow a răspuns (pentru Pandalauu):

Nu stiu, intreaba la srpciv de care apartii

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost condamnat sau ai primit amenda, ti-ai ispasit pedeapsa sau ai platit amenda?

| ghx998 explică (pentru anonim_4396):

Nu am fost condamnat, dar nici amenda nu am primit.Dar sunt sigur ca am dosar penal

| anonim_4396 a răspuns (pentru ghx998):

Orice dosar penal trebuie sa se solutioneze, poate ca l-au facut aia uitat, ti-ai scos cazierul judiciar?

| ghx998 explică (pentru anonim_4396):

Nu.dar daca nu am primit amenda inseamna ca am dosar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ghx998):

Nu se stie, poate ca au uitat aia de tine laughing De cate ori ai fost chemat la politie, de cate ori ai dat declaratii?

| ghx998 explică (pentru anonim_4396):

O singura data cand s-a intamplat fapta, am dat doar o declaratie cum s-a intamplat si am plecat acasa...laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ghx998):

De mult timp?

| ghx998 explică (pentru anonim_4396):

Vreo 3 luni

| anonim_4396 a răspuns (pentru ghx998):

Asteapta, este in curs de solutionare, vorbesti cu ala cu care te-ai batut, si el e tot minor?

| ghx998 explică (pentru anonim_4396):

Da,deci este posibil sa primesc amenda, sau chiar sa ajung pana la tribunal?

| motan444 a răspuns:

Atata timp cat in dosar nu scrie ca ai restrictie in a nu mai avea dreptul sa conduci de loc sau pe o prioada limitata de timp e ok

| KimKimmyKim a răspuns:

Da