| frankanonim29 a întrebat:

Am o intrebare? Ce se intampla daca un biciclist din mers ( din viteza ) mi-a spart oglinda la masina cu pumnul? ( Am si eu partea mea de vina ca i am taiat calea foarte grav si era expus la un pericol foarte mare deoarece nici jumatate de metru si intram in el ) nu il cunosc nu stiu cine e, ce pateste daca a facut asta, ce se poate intampla in cazul lui?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic daca a fost intentionat poate fi acuzat de distrugere... dar de unde il mai scoti daca habar nu ai cine e?

| frankanonim29 explică (pentru suntserios):

Cu masina nu era sa zici ca ii iau placuta, la bicicleta nu ai placuta, cagula pe fata avea si manusi, si la viteza aia care a dat cu pumnul a fugit printre blocuri etc, el avand cagula pe fata nu mai am ce sa fac nu?

| Illuminati2016 a răspuns:

Cum adica ti-a spart oglinda cu pumnul? A dat intentionat sau avea mana pe ghidon?

| frankanonim29 explică (pentru Illuminati2016):

Intentionat

| frankanonim29 explică (pentru Illuminati2016):

Da intentionat.

| frankanonim29 explică (pentru Illuminati2016):

Nu stiu cine e, habar nu am nu l-am vazut bine la fata, omul avea manusi in mana

| Illuminati2016 a răspuns:

Pai dacs i-ai taiat calea as putea zice ca o meriti