| gagautza123 a întrebat:

Buna seara! Am si eu o problema, mi-a fost suspendat permisul pentru 90 zile pentru depasirea limitei de viteza..am vorbit cu un politist, acesta mi-a spus avand permisul categoriei a1 de 3 ani si si cel de a2 de aproape un an se poate pentru ca apartine categoriei A, acesta m-a programat la sala iar acolo mi s-a spus deoarece nu am a2 ul de un an nu pot beneficia de reducere (acest lucru mi s-a spus dupa ce am dat sala) ....se poate face ceva?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce motocicleta conduceai cand ai fost sanctionat.
Daca era motocicleta incadrata la categoria A2 atunci au dreptate cei de la sala, ai obtinut aceasta categorie de mai putin 1 an.
Doar daca ai fi condus motocicleta incadrata la categoria A1 aveai dreptul sa obtii reducerea cu o treime (de la 90 la 60 zile) dupa reusita la testul de 15 intrebari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce sa faci? Aștepți.

| ioana748 a răspuns:

Nu se poate face nimic, din pacate.