| Crs2001 a întrebat:

Buna seara! As dori sa vă adresez o întrebare despre cum as putea sa procedez intr-un caz de distrugere de catre un polițist!
Conduceam autoturismul personal cand deodata 2 echipaje de politie ma opresc, unul a venit in fata mea cat pe-aci sa mă loveasca si celalalt in spatele meu aproape lipit.Am lăsat geamul si unul dintre agenți ma pune sa ii dau actele pe un ton foarte agresiv fara a se prezenta sau ceva.Nici camerele video din dotare nu au vrut sa le porneasca.Le-am dat actele mele si ale masinii si le-au luat la echipaj pentru verificare.Totul a fost ok.Cand au revenit mi-a aruncat actele in brațe si mi-a spus sa ma dau jos pentru un control asupra masinii! Am spus OK! Au controlat interiorul masini si cand au ajuns la portbagaj masina fiind pornita nu avea portbagajul descuiat! Acel Agent a țipat la mine sa ii deschid acolo trăgând incontinuu de acel maner!
Până sa ii spun ca trebuie sa opresc masina pentru a merge deschis el a tras cu putere de portbagaj si a rupt manerul! Dupa ce s-a vazut cu manerul in mână m-i l-a dat mie si mi-a spus puteți pleca.Iar ei au urcat in autospeciale si au plecat lăsandu-mă acolo cu mânerul in mână!
Ce aș putea face in acest caz?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti face plangere la Politie si poti cere sa-ti fie reparat manerul portbagajului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți face o plângere la poliția unde aparțineau cei care te au oprit.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca le stii numarul de inmatriculare al uneia dintre masini ai putea sa te duci la cea mai apropiata sectie de politie din zona unde a fost facuta fapta si sa faci plangere. Le spui ca nu s-au prezentat, nu ti-a prezentat specific motivul opririi, si ca ti-au produs pagube asupra masinii.