| Cci23 a întrebat:

Buna seara, chiar nu stiu unde sa intreb ce si cum, am deschis un cont pe eliteslots de jocuri poker pacanele, am jucat un timp pe el si am depus bani din cardul lui cumnatu, sora fratele, in fine! Intro seara am castigat 230.000 lei aproape 5000 euro! Am vrut sa retrag banii si mi s-a spus ca li se pare o frauda, mi-au cerut poza cu cardurile folosite, cu buletinele titularilor etc.Zis si facut, mi s-a spus ca intru 10 zile in investigatie, intre timp au sunat-o pe iubita mea pe nr de tel sa o intrebe anumite intrebari. Iubita mea stia ca eu ma joc si nu prea a stiut ce sa raspunds, s-a balbait, contul fiind pe numele ei! Am primit raspuns ca deciza e definitiva de a imi inchide contul! Deci banii au disparut fara a se rambursa sau ceva! Ce pot face in aceasta situatie? Va multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, fiindca intr-adevar este frauda!
Ai folosit contul iubitei tale si credit cardul altora, ceea ce nu este permis si nici legal, fiind considerat furt calificat si frauda.
De aceea ai si fost investigat!
Sa vezi ce nasol va fi cand vor merge cumnatii la banca, sa ceara investigarea banilor disparuti de pe cardurile lor, ca atunci se va ajunge Politie si investigatie serioasa.

| Cci23 explică (pentru Violleta2022):

Nu nu! Ei mi-au dat cardurile sa depun deci cu stinta lor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cci23):

Cand contul de joc este facut pe un nume si credit cardurile cu care se fac platile au diverse nume, este frauda!
Daca voiau sa va dea bani nu aveau decat sa verse ei bani in contul iubitei tale si doar iubita ta sa faca plata, din cardul cu numele ei.

| Wr3nch a răspuns:

De ce nu ai jucat pe un cont facut in numele tau? laughing E

| Cci23 explică (pentru Wr3nch):

De prost

| Wr3nch a răspuns (pentru Cci23):

Atunci ghinion. Ei se spala pe maini zicand ca nu a jucat titularul contului (si probabil undeva in regulamentul or e mentionat sa joci doar tu cu numele tau real si sa nu dai contul la altii. Pacat. Poti incerca cu Protectia consumatorului sa vezi daca iese ceva.

| t030r a răspuns:

Pentru a depune si a retrage bani se pot folosi doar cardurile titularului contului. Folosirea cardurilor altor persoane pentru a depune si retrage bani se sanctioneaza cu inchiderea definitiva a contului.