| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Dacă eu am o locuinta la oras si acum stau in carantina la tara, ma pot deplasa pentru a-mi plati facturile si a le ridica dar si pentru a verifica locuinta? Daca da, ce motiv as putea bifa pe declaratie? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,daca esti Izolat la domiciliu si esti suspect nu ai voie sa iesi afara, daca nu esti suspect poti cumpleta declaratia justificand casuta nr 5:activitate fizica individuala(cu excluderea oricaror activitati sportive de echipa/colective)sau pentru nevoile animalelor de companie /domestice in apropierea locuintei. iar daca organul de politie te intreaba unde mergi justifici ca :ai locuinta la oras si tu stai la sat cu parintii etc si mergi sa verifici casa daca este ok! sper sa iti fie de ajutor(StaiSafe)

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pune și tu că te duci la cumpărături la un magazin din zona blocului și numa bine îți faci și cumpărăturile după și aia e.

și ce s-a zis mai jos cu activitate fizică e total stupidă. laughing) activitate fizică faci lângă casă nu din sat în oraș lol cum pot unii să scrie asemenea tâmpenii

| Adrianamb100 a răspuns (pentru Adry05):

Multumesc mult!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Facturile se pot plătii online, nu trebuie tu sa mergi nicaieri, facturile vin pe email si tu tot prin calculator online deci, le poti plătii.

| Adrianamb100 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si daca nu ai card, cum platesti?