| Asdfggggg a întrebat:

Buna seara! Dacă vreau sa merg acasă la bunica mea sa am grija de ea in orașul Bragadiru pe la ora 6 de ce declarație am nevoie? Ce trebuie sa scriu pe ea? Si poliția dacă te opreste iti pune vreo intrebare sau doar trebuie sa le prezinți declarația și atât?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de declaratia pe proprie raspundere, in care scrii ca mergi pentru ingrijirea bunicii (nume, prenume si adresa acesteia) si cartea ta de identitate. Daca este in regula nu au ce sa te mai intrebe.

| DaniTDCI a răspuns:

"Ingrijire/asistenta persoane varstnice", stiu ca pe declaratie exista un asemenea paragraf