| ady86 a întrebat:

Buna am si eu o ntrebare.am fost prins baut la vola mi-au laut permisul si dupa 2 luni mau prins iar cu putin alcool si fara permis.pt prima fapta am avut procesul acum si mi-au dat 8 luni cu suspendare si 2 ani jumate ma verifica.pt a doua inca nu am avut proces inca astept.imi poate spune cineva daca la a doua fapta da cu executare sau nu? multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie ce o sa dispuna judecatorii dar eu cred ca o sa fie cu executarea pedepsei inchisorii, avand in vedere ca ai mai savarsit 2 infractiuni, astfel ca este concurs de infractiuni.
P.S. Chiar asa de nechibzuit esti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai luat prima data cu suspendare e foarte probabil ca pentru a doua fapta sa iti dea cu executare. depinde ce hotaraste judecatorul, dar avand in vedere ca ai repetat aceeasi prostie, mai grava a adoua oara ma indoiesc ca scapi asa usor

| ady86 explică (pentru suntserios):

Da dar a doua fapta nu am facut-o o in timpul suspendarii ci inainte la 2 luni de la prima numa ca is doua procese diferite pentru ca la a doua fapta nu sunt gata analizele