| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! Sunt clasa a 10a și ma intrebam daca mai pot depune bursa pentru banii de liceu...și daca as putea sa depun si pentru cea sociala?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa ne spui la ce fel de bursa te referi: de merit, sociala, de mostenitor samd?

Bursa nu se depune ci se primeste de la stat sau de la Ministerul invatamantului, daca-i bursa de merit, in urma unor acte aprobate de organele respective.

| 117 a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna ziua! Am media 8, 33 și doamna profesoara ne a zis ca putem face de bursa de merit 7/8 elevi din clasa. Aș putea sa o iau si pe cea socială?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 117):

Bursa de merit se aloca la medii de peste 9.50, asa scrie in lege.

| 117 a răspuns (pentru Violleta2022):

In mesajele pe care le-a trimis diriginta scrie clar ca 30%din fiecare clasa va primi bursa de merit indiferent de medie

| Violleta2022 a răspuns (pentru 117):

Am gasit, uite aici:

https://www.portalinvatamant.ro/......12318.html

| Violleta2022 a răspuns:

Abia azi am vazut ca Programul "bani de liceu" a incetat, nu se mai dau, asa cum anunta Ministerul educatiei.
Uite:
https://www.portalinvatamant.ro/......12345.html

| dullcat a răspuns:

Buna.Intreaba la secretariatul liceului.