| creativexfi a întrebat:

sunt nou pe aici pe la dvs. Am si eu o problema! Am fost impreuna cu o fata care face in august 16 ani si asa a fost sa fie ca dupa 10 luni s-a intamplat sa o dezvirginez. am mai facut dragoste dupa aia de vreo 3 ori.
Vreau sa spun ca ea are aproape 16 ani si eu 19. Ma poate baga la corupere de minori? Din cate am inteles ma poate baga la corupere de minori dar totodata am inteles ca daca are peste 15 ani are discernamant si pot sa dovedesc prin detectorul de minciuni ca nu am fortat-o. as vrea sa stiu ce se poate intampla si as fi dispus sa merg cat se poate de departe pentru a demonstra ca nu am fortat-o dar as vrea sa stiu si ce as putea sa patesc... va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca fata a are peste 15 ani si actul a fost de comun acord atunci nu ai savarsit vreo infractiune si nu trebuie sa dovedesti nimic.
Doar daca fata sau parintii ei ti-ar face plangere penala atunci cei ce te invinuiesc, inclusiv fata, ar trebui sa dovedeasca ca fata nu a fost de acord si daca dovedesc asta ar insemna ca a fost viol.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Detectorul de minciuni nu dovedeste nimic. Daca e in favoarea ta, procurorul se face ca nu-i valabil, daca e in defavoarea ta, procurorul zice ca-i valabil. Dar cum a zis Ioandelasal, daca are peste 15 ani si nu a fost viol, n-ai de ce sa te temi (daca nu ii esti ruda sau profesor).

| DavidoffUser a răspuns:

In locul tau as rupe relatia si mi-as gasi una de 18.
De asemenea, niciodata in viata asta nu te mai incrimina pe internet.Ce faci cu cine faci, tineti-o pentru voi si nu mai spuneti la nimeni.
Ce poti pati? Inchisoare.Crezi ca judecatorului ii pasa ca are 10 sau 17 pentru ca-i zici tu ca "are discernamant " si ca n-ai fortat-o cu nimic, toate astea vor fi egal cu zero.Coruperea de minori ce mai inseamna atunci? Ce e pedofilia, daca zici tu ca avem voie sa **** copile de 15 ani "daca nu le fortam ".
Desparte-te de ea cat mai repede.

| creativexfi explică (pentru DavidoffUser):

Clar departe! Doar ca as fi vrut sa ma documentez si eu de la cunoscatori :/ Iti multumesc frumos!

| DavidoffUser a răspuns (pentru creativexfi):

Fiecare face cum crede de cuvinta.De aia avem liber arbitru si de-aia avem si legi.Ai grija macar sa n-o lasi insarcinata, ca nimeni nu merita la 15 ani sa aiba copil, indiferent ce fel de fata e.

| david14ani a răspuns:

Din pacate da dar daca te baga la corupere de minori tu trebuie sa ai dovada REALA ca si ia si-a dorit