| Servor a întrebat:

Bună seara, TPU, am o întrebare dacă pot merge într-o altă țară cu buletinul și nu am 18 ani mai trebuie sa îmi fac pașaport?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge cu cartea de identitate in unele tari, respectiv cele ce fac parte din UE si alte cateva.
Daca nu mergi cu ambii parinti va trebui sa ai o declaratie notariala a parintilor si desemnat un insotitor major.

| darrio2007 a răspuns:

Poti. Dar cu insotitor adult, având procură de la notar. Pentru ca esti minor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e o tara care permite accesul doar cu cartea de identitate nu ai nevoie de pasaport indiferent de cati ani ai.

| Aditu94 a răspuns:

Pasaport si procura