| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, am următoarea problema cu un vecin de la casa de la tara a bunicilor mei, deci omul lucrează toată ziua, ajunge acasa noaptea, pe la 22-23 (Nu stiu cu ce se ocupa) și este foarte deranjant, gen se apuca sa tundă iarba cu motocoasa pe benzina la 2 noaptea, sau taie lemne, tot așa noaptea, se apuca de dat cu aspiratorul prin casa, spală cu pistolul cu presiune pavajul de afara, și toate asta produc zgomot. Erau nopți in care efectiv nu puteai sa dormi pentru ca la 2-3 noaptea se trezea asta și îți pleca tot somnul, am apelat la poliție și autoritățile in cauza, a fost amendat, s-a potolit după a început iarăși, alți vecini l-au și articulat puțin cu 2-3 pumni laughing Ce altceva as putea sa fac? Omul e f ciudat, vorbește despre planete și cosmos când te vezi cu el, nici nu saluta, are in jur de 50 de ani! Ce altceva as mai putea sa fac sa se mai liniștească, pentru ca bunicii mei spun ca destul de des se întâmpla sa facă activități de genu prin curte/in casa! Ce proceduri legislative mai exista?

Răspuns Câştigător
| SuperSragonu a răspuns:

Ii poti face reclamatii la politie de fiecare data cand se intampla, e pobisibil sa se potoleasca datorita amenzilor.Alceva nu prea ai ce face.

3 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Cum a zis si supersragonu poti decat sa îi faci plangere de fiecare data cand se intampla sau sa il iei la bataie. Sau cand e plecat poate ajungi la el in curte(sari gardul sau vezi tu) si sa îi lasi un mesaj anonim poate îl speri.

| Strepix a răspuns:

Pe bune? Ce sens are intrebarea ta. Cu ce ai vrea sa te ajutam noi?
Omul nu e ciudat, poate e nebun.
Totusi, vorbeste cu bunicii tai sa ii zica sa se potoleasca sau apeleaza la 112 cand face din astea ca se va potoli.
Sau poti face o reclamatie la politie pentru ca perturba linistea publica in timpul noptii.

| anonim_4396 explică (pentru Strepix):

Am făcut reclamații, a fost și amendat