| klhkhjjhkhklhkjhkjh a întrebat:

Buna seara TPU! As dori sa-mi raspundeti urgent la intrebare... Masina parintilor, Volswagen Golf 5, a fost furata cu o saptamana inainte de Craciun, ei s-au dus au facut plangere la politie in aceeasi zi cu ziua furtului, s-a descoperit hotul, cum acesta s-a dus la comuna unde sta bunica, pentru ca masina e pe numele bunicii, sa ia certificat fiscal si a fost filmat de camerele de supraveghere. Ca sa-l obtina a dat mita functionarului primariei ca sa nu afle nici primarul, a dat mita la inmatriculare si am gasit-o inmatriculata cu alt numar. Acum, parintii au pus o cunostinta sa urmareasca masina ca sa nu dispara, pentru ca le este frica.

In plus, nici INSPECTORUL CARE SA OCUPA DE CAZ nu a facut absolut nimic, mama a dat cu cineva masina furata, si daca politaiul ar fi dat-o dinainte, ar fi fost oprita la RAR. Dar nici acum, idiotul, prostul, coruptul DRACULUI, care e mana in mana cu hotiiiiiiiiiii, ala nu a facut nimiiiic, mama nu mai poate, plange intruna.

Azi a sunat si la DNA bucuresti si l-a reclamat ca sa se faca odata si odata dreptate. Nu mai stim ce sa mai facem, mai ales eu, ca sunt minora si nu pot sa-i ajut, nu stiu ce sa fac, iar ei nu ma lasa, ca le e frica sa nu-mi faca aia ceva mie, dar am 17 ani si ma simt groaznic... De-asta va scriu, poate ma ajutati cu ceva, poate cunoasteti pe cineva, nu stiu ce sa mai faaaaaaaaaaaaaaaaaccc.Numai eu stiu cati ani buni au muncit ca sa o cumpere. crying

Ajutati-maaaaaaaa va roooooooooooog! Nu mai poooot!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la postarea anterioara. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Probabil spaga va continua si la inspectirii DNA dar e complicat sa rezolvi un caz ca acesta. Unica solutie ar fi sa-i dati in cap faptasului si sa-i luati masina daca nu merge treaba pe cale amiabila.

| klhkhjjhkhklhkjhkjh explică (pentru mgtow):

Dar problema este ca, daca vrei sa-ti iei propria masina, pe tine te acuza de furt, ca asa se face in tara asta, aia daca fura nu sunt acuzati, tu daca iti iei propria masina furata de la hot, esti acuzat de furt, asa a vrut si mama sa faca, sa ia masina, dar astia si avocatul ei i-au spus ca nu. ca altfel e acuzata de furt... Si atunci ce sa facem? crying

| white_2190 a răspuns:

Tu trebuie sa iti pastrezi calmul si sa fii alaturi de parintii tai,si sa ii asculti. intr-adevar lumea in ziua de astazi este in stare de orice si de aceea parintii tai incearca sa te protejeze, iar in ceea ce ii priveste pe parintii tai, sa mai faca reclamatii peste tot.intr-un final vor reusi sa isi recupereze bunul furat.dar asigurare auto nu aveau? in caz de furt asigurarea nu despagubeste? mult succes

| klhkhjjhkhklhkjhkjh explică (pentru white_2190):

Nu, din pacate nu aveau, dar zicea ca luna asta vroia sa faca asigurare, dar acum de unde. ca nu mai e masina sad...

| razvyy412 a răspuns:

Eu chiar nu stiu ce trebuie sa faci poate ar trebui sa lasi sa se rezolve de la sine
imi dai funda ca eu macar am citit ce ai scris tu?

| DjCriss a răspuns:

Ma nu stiu ce sa-ti fac uite ca mi-a venit sa plang crying stiu cum este sa ti se fure ceva la care ai muncit ff mult uite id ul meu digeicriss poate te ajut eu cu ceva... doar daca vrei

| kikidulcik a răspuns:

Sincer te-as ajuta dar nu stiu cum. e ceva incurcat care daca nici politia nu descurca nu stiu cum as putea fi de folos. scuze