| klhkhjjhkhklhkjhkjh a întrebat:

Buna seara TPU! As dori sa-mi raspundeti urgent la intrebare... Masina parintilor, Volswagen Golf 5, a fost furata cu o saptamana inainte de Craciun, ei s-au dus au facut plangere la politie in aceeasi zi cu ziua furtului, s-a descoperit hotul, cum acesta s-a dus la comuna unde sta bunica, pentru ca masina e pe numele bunicii, sa ia certificat fiscal si a fost filmat de camerele de supraveghere. Ca sa-l obtina a dat mita functionarului primariei ca sa nu afle nici primarul, a dat mita la inmatriculare si am gasit-o inmatriculata cu alt numar. Acum, parintii au pus o cunostinta sa urmareasca masina ca sa nu dispara, pentru ca le este frica.

In plus, nici INSPECTORUL CARE SA OCUPA DE CAZ nu a facut absolut nimic, mama a dat cu cineva masina furata, si daca politaiul ar fi dat-o dinainte, ar fi fost oprita la RAR. Dar nici acum, idiotul, prostul, coruptul DRACULUI, care e mana in mana cu hotiiiiiiiiiii, ala nu a facut nimiiiic, mama nu mai poate, plange intruna.

Azi a sunat si la DNA bucuresti si l-a reclamat ca sa se faca odata si odata dreptate. Nu mai stim ce sa mai facem, mai ales eu, ca sunt minora si nu pot sa-i ajut, nu stiu ce sa fac, iar ei nu ma lasa, ca le e frica sa nu-mi faca aia ceva mie, dar am 17 ani si ma simt groaznic... De-asta va scriu, poate ma ajutati cu ceva, poate cunoasteti pe cineva, nu stiu ce sa mai faaaaaaaaaaaaaaaaaccc.Numai eu stiu cati ani buni au muncit ca sa o cumpere. crying PE DEASUPRA, AM AFLAT O STIRE BOMBA, CA MASINA A FOST STEARSA DIN SISTEM DE LA MASINI FURATE CE CORUPTIEEEEEE!

Ajutati-maaaaaaaa va roooooooooooog! Nu mai poooot!

3 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mai scumpete, vezi ca bunicuta a vindut masina perfect legal.

| Ssssmokin a răspuns:

Faceti casco la masina daca nu aveti
Find ca si noi avem si aproape niau furato dar iau prins!
Funda pls! Faceti casco

Răspuns utilizator avertizat