| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! help! o persoana cu cetatenie filipineza are pasaport filipinez si acte provizorii pentru Roamania.ea vrea sa plece in Spania. poate calatorii in regula cu pasaportul filipinez in Europa? ce acte sunt necesare pentru a calatori legal in Spania? Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Are nevoie de pasaport valabil si viza pentru Spania, o poate obtine de la Ambasada Spaniei din Bucuresti, daca acum este in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrucat tara din care provine persoana de care vorbesti, nu este dintr-o tara membra a UE, pentru a intra in Spania are nevoie de pasaport si de o viză de intrare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Are pasaport filipinez si banuiesc ca viza trebuie obtinuta tot in filipine, nu? multumesc mult pentru raspuns!