| randy93333 a întrebat:

Buna seara, o persoana din Rusia mai poate calatori in Romania? Cunosc o fata care vrea sa vina aici, ea are doar cetatenie rusa dar tatal ei e roman. Stie careva daca mai circula avioane din Rusia spre Romania?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu zboară nicăieri în UE.

| mihai69 a răspuns:

Avioanele civile din Federația ruZZia nu mai pot zbura prin spațiul aerian al UE.
Persoanele din câte știu pot încă să intre în România, dacă obțin viza de intrare.

| gabicoo a răspuns:

Companiile aeriene din Rusia au interdictie în spațiul aerian al UE și implicit și al României! Poate veni în România doar dacă obține viză de la ambasadă sau consulat! Poate intra pe cale terestră sau poate lua avionul dintr-o țară care nu a interzis companiile rusești. Cea mai bună variantă: Moscova - Istanbul cu o companie rusească și Istambul - București cu o companie care vinde bilete cetățenilor ruși!

| Cdolo a răspuns:

Cu ruta directa nu, dar Dubai București, sau Beijing București.