| UnderCovor a întrebat:

Vecina de la etajul 2 tot imi lasa bilete la usa cu amenintari ca merge la politie pe motivul ca ii sperii copilul cu injuraturi busitul usilor si dupuit. Vreau si eu sa stiu ce se poate intampla daca merge la politie intr-un final. A da si tin sa mentionez ca de ultimele doua ori a venit la usa fara sa fiu macar acasa am gasit doar biletelul.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ce spune vecina este real poti fi amendat pentru tulburarea linistii publice, conform L.61/1991.

| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca are dreptate. Văd că nu contești chestia asta cu busitul usilor. Poti primi o amenda.

| zilog a răspuns:

Pe românește milițianul auzind că este vorba de un copil și că tu înjuri el ne cunoscând legile și ne având chef de tribunale dosare zăpăceală birobrație
poate să vină până la tine să te bată bine în ușa casei tale și șă bage orice motiv vrea el că îl are pe un alt milițian in civil martor că așa seste
șî mai are si un militian in uniforma care il sustine
așa că îți dă o lecție bună să nu mai proliferezi înjurături pentru că și el are copii acasă și nici lui nu i-ar face plăcere să audă toată ziua înhjurături copilul lui de la vecini
și te bate ca și când i-ai fi făcut asta copilului lui
poate să o ia in nume propriu si personal
și să vrea să STÂRPEASCĂ RÂUL DIN RĂDĂCINĂ
să scoată buriana rea din pământ cu tot cu rădăcină și șă o trântească bine să nu mai facă sămânță rea
așa dintr-un patriotism ego elitism si naționalism
și se va simți că el curmă nedreptățile fiind justițiarul care
face un bine țării patriei și societătii pe care el o slujește!
iar vecinii îl vor aplauda că a stârpit asemenea elemente ant sociale

si când te iau cu salvarea
vecinii o să te scuipe și o să spună
bine i-a făcut
fașcistul dracului!