| anonim_4396 a întrebat:

Sunt însărcinată în luna a 8 a, și tocmai ce am intrat în concediu prenatal, urmează să nasc in luna februarie, iar la actualul angajator lucrez din luna iunie. Înainte de acesta am lucrat aproape 2 ani la un alt angajator care și-a închis punctul de lucru și ulterior am fost trimisa in șomaj (21zile). Precizez că nu am avut nicio zi de întrerupere intre vechiul angajator și șomaj, și nici intre șomaj și actualul angajator. Ce acte îmi sunt necesare pentru indemnizația de creștere copil?
Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti o enumerare a actelor necesare in link-ul : http://www.avocatnet.ro/......st-an.html

| ioana27cr a răspuns (pentru alessia5158):

Nu...Astea le-am găsit și eu pete tot..Ideea era de unde trebuie să aduc acte in situatia mea.

| alessia5158 a răspuns (pentru ioana27cr):

Posteaza din nou intrebarea reformuland-o corect! --- poate stie careva sa te indrume.