| Eusiceilalti a întrebat:

Acum un an am fost martora la un accident rutier si am fost chemata sa declar, am declarat si de atunci ma tot cheama la tribunal ca sa imi mentin declaratia si mereu am spus ca mentin ceea ce am declarat si as dori sa stiu daca pot sa fac o cerere sau orice altceva prin care sa spun ca imi mentin declaratia si sa nu ma mai cheme ca sincer este o pierdere de timp de fiecare data pierd toata ziua acolo. Va multumesc!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai dat o data declaratie de martor la judecatorie si aceasta ti-a fost consemnata si ai semnata-o atunci nu mai trebuie sa mergi la proces.

| Eusiceilalti explică (pentru Ioandelasal):

Chstia e ca primesc citatie sa ma prezint si daca nu ma prezint o sa ma trezesc cu politia la usa...

| Eusiceilalti explică (pentru Ioandelasal):

Eu primesc in continuare citatii ca sa ma prezint si mi-e ca daca nu ma prezint o sa ma trezec cu politia la usa...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Eusiceilalti):

Daca te-ai prezentat si ai fost ascultat nu mai au ce-ti face. Precis greseste grefierul care intocmeste citatiile.
Daca ti-e frica mai du-te odata si solicita sa nu te mai citeze.

| darrio2007 a răspuns:

Intreaba la judecatorul de servici in ziua cand te mai cheama.

| Razvan03Andrei a răspuns:

Pur si simplu intreaba un avocat.

| Eusiceilalti explică:

Poi chestia e ca primesc, mereu citatie acasa ca sa ma duc si daca nu ma duc vine politia si ma duce...