| Sternonucleus a întrebat:

Salutare,povestea începe asa: am produs un accident rutier în urma căruia singura pagubă a fost un indicator rutier, de la ora producerii accidentului au trecut 12 h unde am sunat politia comunala și am declarat fapta urmând ca a 2 zi seara sa ma prezint la secția de politie sa declar și sa primesc autorizație pentru a-mi putea repara mașina, singura problema este ca ora zisa de ei și ziua depășesc cele 24 de h, este în regula? Sau dacă nu ce s-ar putea întâmpla?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai anuntat dupa 12 ore ai facut-o in mod legal. De altfel, dupa cum spui, politistul ti-a indicat ora cand sa te prezinti la politie, nu este fi vina ta ca ai depasit 24 de ore, asa ca n-ar trebui sa fii sanctionat contraventional pentru depasirea celor 24 de ore.