| patrulescuclaudiu a întrebat:

Bună TPU, am 16 ani sunt elev, iar anul viitor când o sa am 17 ani vreau sa ma mut cu un prieten de 16 ani in chirie deoarece nu prea ma înțeleg cu regulile din cămin. Părinții sunt de acord cu asta, întrebarea mea este dacă pot legal sa stau în chirie pe timpul liceului și trebuie sa fac.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici o prevedere legala sau regulamentara nu interzice sa stai in chirie pe perioada liceului daca parintii sunt de acord, asa ca poti sta linistit.